felgi OEM do Iveco, Fiat i MAN

OEM – co to jest ?

produkty jakości OEM to produkty pochodzące od pierwszomontażowych dostawców dla poszczególnych producentów pojazdów. Może – ale nie musi być to produkt identyczny z oryginalnym. Czasami różni się oznaczeniem lub kolorem. Może pochodzić z innej linii produkcyjnej. Jednak pochodzi od tego samego producenta i posiada jakość odpowiadającą części oryginalnej. Reasumując – produkty OEM są jakościowo bliskie (a czasami identyczne) z produktem oryginalnym. Natomiast znacząco na korzyść różnią się poziomem cenowym.

Dlaczego felgi OEM ?

ponieważ na rynku jesteśmy od blisko 25 lat – nasza współpraca i kontakty dotarły bezpośrednio do producentów. Bezsprzecznie najciekawsza ich grupa to ci którzy współpracują z rynkiem producentów pojazdów – czyli dostawców części oryginalnych. Dlatego szukamy zazwyczaj kontaktów głównie z ta grupą. Nie zawsze jest to możliwe (producenci związani są kontraktami wyłączności) – ale czasami się udaje. Jeszcze bardziej ciekawe jest pozyskanie produktu OEM – gdyż jego cena jest bardziej atrakcyjna. W przypoadku felg OEM nam sie to udało

felgi OEM do MAN
felgi OEM do Iveco, produkt OEM

Jakość felg OEM

główną zaletą produktów OEM jest jakość. W związku z faktem, że producent produkuje felgi oryginalne – czasami dostarcza nam po prostu ich nadwyżki. Bezsprzecznie to najlepsza “opcja” dla Klienta. Jednak również w przypadku gdy otrzymamy felgi OEM (różniący się od oryginału) mamy pewność, że : produkt jest prawidłowy dla naszego pojazdu, posiada odpowiednia wytrzymałość, posiada odpowiednie certyfikaty i homologacje, da się go bez problemy “zamienić” nawet z pojedynczym kołem oryginalnym (co nie jest standardem w przypadku zamienników) i bez problemu da się go wyważyć !!!!!

Doświadczenie

mamy w ofercie felgi oryginalne, OEM i zamienniki. Oczywiście na przestrzeni 25 lat współpracowaliśmy z wieloma dostawcami i producentami. Podczas gdy wielu “konkurentów” szuka głównie niskiej ceny – my koncentrujemy się na jakości. Bez wątpienia cena też jest istotna – ale dla nas dużo ważniejsze jest bezpieczeństwo i stosunek jakość/cena. Prawdopodobnie z tej perspektywy felgi OEM są nie do pobicia. Oczywiście mieliśmy dostawy felg “zamienników” – które były “tanie” i “dobre”. Ale mimo naszych starań w selekcji dostawców – jakość felg nie była zawsze taka sama. A w przypadku felg OEM jest.

felga OEM do Iveco - 500330665
Felga OEM do Iveco - odpowiednik 500307777

Bezpieczeństwo a felgi OEM

znamy realia naszego rynku transportowego. Niewątpliwie w przypadku pojazdów ciężkich (a tylko o takich mówimy) – ich obciążenie przenoszone jest na jezdnie przez koła. Również one odpowiadają za trakcje, hamowanie i szeroko rozumianą kontrolę nad pojazdem. A koła to nic innego jak felgi i opony. W przeciwieństwie do wielu innych “podzespołów” –  finalnie to one łączą nas z drogą. Bez wątpienia każde naruszenie tego “połączenia” to niebezpieczeństwo. Dlatego warto mieć jakikolwiek “zapas” parametrów na sytuacje “niestandardowe” (przeciążenie, nadmierna prędkość, gwałtowne hamowanie). Felgi OEM posiadają parametry części oryginalnych – dając nam w tej grupie największy “zapas” parametrów w rozsądnej cenie.

Kliknij aby pobrać zestawienie felg OEM