W związku z zapytaniami Klientów o części do Mitsubishi FUSO wprowadzamy do naszej oferty nową grupę : części do FUSO. Przede wszystkim koncentrujemy się na modelach w wersji Euro 6. Z pewnością zaczynamy od tylko wybranych pozycji. Niewątpliwie jednak ta oferta bardzo dynamicznie się rozwija. Do najważniejszych grup w tym obszarze należą :.

Części silnikowe :

ze względu na fakt, że silniki do FUSO 3,0L produkuje FTP mamy pełna ofertę cześć w tym zakresie. Ponieważ jest to nasza specjalizacja oferujemy zarówno części oryginalne jak i zamienniki. Z pewnością na szczególna uwagę zasługują kompletne bloki silników. Podobnie jak do innych modeli do FUSO oferujemy je w wersjach „short blok” (kompletny blok silnika bez głowicy i miski olejowej) oraz „Long blok” (kompletny blok silnika z miska i głowicą – bez osprzętu).

Tarcze hamulcowe :

podobnie do gamy Iveco oferujemy przednie jak i tylne tarcze hamulcowe do wersji FUSO Euro 5/ Euro 6. Bez wątpienia na szczególna uwagę zasługuje tarcza tylna z rowkiem fazowym pozycjonującym rotor ABS (ponieważ bardzo dużo jest nieprawidłowych wersji tej tarczy na rynku). Na pewno ważna informacja jest, że w najbliższym czasie dostępne będą również tarcze powlekane QASPA PREMIUM dla tej wersji

Zaciski hamulcowe :

ponieważ w FUSO mamy niestandardową konstrukcję układu hamulcowego – mamy 8 zacisków hamulcowych : 4 przednie i 4 tylne. Oczywiście oferujemy wszystkie 8 w naszej ofercie bazowej. Godne uwagi są również komplety naprawcze do tych zacisków oraz przewody hamulcowe do podłączania zacisków z układem hydraulicznym.

Klocki hamulcowe :

generalnie w pojazdach FUSO mamy do czynienie z wersjami z mechanicznym oraz elektronicznym czujnikiem zużycia. Dlatego oferujemy obie wersje kompletów klocków QASPA (na każdą oś). Z pewnością ważnym argumentem (oprócz jakości) naszych zestawów klocków jest ich kompletacja. W przeciwieństwie do wielu innych na rynku – nasze klocki do FUSO zawierają komplety montażowe a w wersji pod czujnik elektrofoniczny – również czujniki

Czujniki / pierścienie ABS :

godne uwagi jest, że w ramach oferty podstawowej do FUSO oferujemy również pierścienie ABS (przednia i tylna) oraz czujniki ABS. Niewątpliwie dwa typy pierścieni (przód i tył) oraz 4 typy czujników (2 przednie i 2 tylne) – to kompletny zestaw w naszej ofercie do pojazdu Euro 6. Na pewno inne pozycje tej grupy dostępne będą wkrótce.

Filtry :

podobnie do innych pojazdów w FUSO filtry są podstawowym elementem każdego przeglądu. W związku z tym, że na rynku jest ich duży wybór opcji jest sporo. Niewątpliwie na uwagę zasługują w ofercie DFE filtry IVE Automotive. Z pewnością wyróżniają się ze względu na poziom jakości do ceny – który mile Państwa zaskoczy.

Inne części :

z ciekawszych części do FUSO należy wymienić łożyska i uszczelniacze łożysk kół, śruby kół (dość nietypowe dla tego pojazdu), cylinderki hamulcowe, końcówki drążków kierowniczych oraz szczeki hamulca ręcznego. Na pewno oferta bazowa bardzo dynamicznie się rozwija. Z pewnością jej bazowy zakres będziemy starali się uzupełniać

Podstawową ofertę (PDF) można pobrać tutaj.